Akbank Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?

Pandemiyle birlikte birçok kişi işsiz kalmış ve kredilerini ödemekte de zorluk yaşamıştır. Birçok banka bu yüzden müşterilerine kredi erteleme talebinde bulunma hakkı tanımaya karar vermiştir. Bu bankalardan biri de Akbank oluyor. Akbank kredili müşterilerine son dönemlerdeki yaşanan zorluklardan dolayı kredi ertelemeimkanını sunarak onlara biraz da olsa süre tanımıştır. Peki, Akbank kredi erteleme nasıl yapılır? Kredi erteleme işlemlerinin nasıl yapıldığını veya nereden kredi erteleme başvurusunu yapabileceğinizi sizlere detaylı bir şekilde anlatacağız. 

Akbank Kredi Erteleme Şartları Nelerdir?

Akbank kredi erteleme başvurusu yapabilmeniz için öncelikle bazı şartları sağlıyor olmanız gerekmektedir. Akbank kredi erteleme şartları içinde ilk olarak 30 Haziran 2021’e kadar olan kredilerin ötelenebilmesi vardır. Akbank kredi erteleme başvurusu yaptıktan sonra kredinizin ilk taksiti en fazla 31 Temmuz 2021’e kadar ötelenebilecektir. 

Artı para ve kredi kartları borçları da erteleme kapsamına alınarak müşterilere rahatlık sağlanmaya çalışılmıştır. Akbank kredi, artı para ve kredi kartı borçlarını nasıl erteleyebileceğiniz hakkındaki tüm bilgilere yazının devamında bulabileceksiniz. 

Akbank Kredi Erteleme Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bireysel müşteriler, Akbank kredi erteleme başvurusu yapmak için Akbank şubelerine gidebilirler. Ancak pandemi döneminde alınan önlemlerden dolayı şubeye gidip kredi erteleme başvurusu yapmak hem uzun sürebilir hem de yorucu olabilir. Bu yüzden Akbank kredi erteleme başvurusu yapabilmeniz için farklı alternatifler de bulunmaktadır. Akbank Direkt ya da Akbank internet bankacılığı uygulamalarını da kullanarak Akbank kredi erteleme başvurunuzu çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bu uygulamalar dışında Akbank’ın resmi web sitesinde de kredi erteleme başvurunuzu yapabilirsiniz. 

Akbank’ın resmi web sitesinden kredi erteleme başvurunuzu yapmak için kredi borcu ertelemesayfasındaki formu doldurmanız yeterli olacaktır. Kredi erteleme talebiniz anında Akbank’a iletilerek sizlere en kısa süre içerisinde dönüş yapılacaktır.

Akbank Kredi Kartı Erteleme Başvurusu Nasıl Yapılır?

Akbank kredi kartı erteleme başvurusu yapabilmeniz için Akbank Mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. Akbank Mobil uygulaması üzerinden Kredi Kartı İşlemleri seçeneğinden Taksit Erteleme sekmesine tıklayarak kredi kartı erteleme başvurusunda bulunabilirsiniz. Akbank Mobil uygulaması dışında Akbank internete bankacılığını, Axess Mobil’i kullanarak ya da Akbank Çağrı Merkezi’ni de arayarak kredi kartı borcu ödeme başvurunuzu yapabilirsiniz. Kredi kartı erteleme başvuruları için olan birçok yöntem arasından size en kolay gelen yöntemi seçebilir ve başvurunuzu anında yapabilirsiniz.

Kredi kartı borcu erteleme başvurusu sayesinde borcunuz 3 ay ertelenebilmektedir. Erteleme işlemleri sonucunda ise erteleme faizi taksitlere yansımaktadır. Sizlere sunulan erteleme faizini de kabul ederek kredi kartı borcunuzu rahatlıkla erteleyebilirsiniz. 

Akbank İhtiyaç Kredisi Erteleme Başvurusu Nasıl Yapılır?

Akbank’ın bireysel müşterileri, Akbank kredi erteleme başvurusunda olduğu gibi ihtiyaç kredisi erteleme başvurusunun nasıl yapıldığını merak etmektedirler. Akbank ihtiyaç kredisi erteleme başvurusunu kredi kartı erteleme başvurularında olduğu gibi Akbank Mobil, Akbank internet bankacılığı, Axess Mobil ve Akbank Çağrı Merkezi üzerinden yapabilirsiniz. 

Akbank ihtiyaç kredinizi ertelemek istediğinizde uygulanacak olan faiz oranı güncel faiz oranlarına ve kredinizi çektiğiniz orana göre değişebilmektedir. Belirlenecek olan faiz oranıyla birlikte ekstra ne kadar ödeme yapacağınızı kolaylıkla öğrenebilir ve bu duruma göre ihtiyaç kredinizi ertelemeye karar verebilirsiniz.

Akbank Konut Kredisi Erteleme Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ev satın alabilmek için çektiğiniz konut kredisini geri ödeme konusunda ,özellikle şu son günlerde, zorluk yaşayabilirsiniz. Kendinizi ödeme konusunda biraz da olsa rahatlatmak için Akbank konut kredisi ertelemebaşvurusunda bulunabilirsiniz. Akbank konut kredisi erteleme başvurusunda bulunmak için şubeye gidebilirsiniz veya Akbank Mobil, Akbank internet bankacılığı uygulamalarını da kullanabilirsiniz. Erteleme sonrası işlenecek olan faiz ise tıpkı ihtiyaç kredisinde olduğu gibi belirlenecektir. 

Akbank Taşıt Kredisi Erteleme Başvurusu Nasıl Yapılır?

Akbank taşıt kredisi erteleme başvurusu için tıpkı konut kredisi erteleme başvurusunda olduğu gibi şubeye gidebilirsiniz. Şubeye gitmek zahmetli ve yorucu geliyorsa eğer Akbank Mobil, Akbank internet bankacılığıuygulamasını kullanabilirsiniz veya Akbank’ın resmi web sitesi üzerinden taşıt kredisi erteleme başvurusunda bulunabilirsiniz. 

Akbank Artı Para Erteleme Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bireysel Akbank müşterileri tarafından oldukça fazla kullanılan Artı Para hizmeti, pandemi döneminde işsizlik ve düşük maaş alımlarından dolayı ödeme konusunda müşterilere sıkıntılar yaşatabilmektedir. Akbank ise bireysel müşterilerini bu sıkıntılardan kurtarabilmek için Artı Para erteleme hakkını müşterilerine tanımıştır. 

Akbank Artı Para erteleme başvurunuzu Akbank Mobil, Akbank internet bankacılığı uygulamalarından veya Akbank’ın resmi web sitesindeki erteleme sayfasından yapabilirsiniz. Bunun dışından Akbank’ın 444 25 25 numaralı çağrı merkezini arayarak da Artı Para erteleme başvurunuzu yapabilirsiniz. Akbank Artı Para erteleme başvurusu sonucunda erteleme durumunuz tıpkı kredi kartı borcu ödemesinde olduğu gibi 3 ay olmaktadır. Borcunuzu ödeyememe durumunda Akbank kredi erteleme başvurularını yaparak kendinizi kısa bir süreliğine rahatlatabilirsiniz. 

Akbank’ın bireysel müşterilerine sunduğu tüm kredi erteleme işlemlerini şubelere gitmeye gerek duymadan rahatlıkla yapabilirsiniz. Akbank kredi erteleme başvurusu oldukça basit işlemlerden oluştuğu için sizleri yormamaktadır. Kredinizi ödeme konusunda zorluk yaşıyorsanız eğer Akbank kredi erteleme başvurusunda anında bulunabilir ve yükünüzü hafifletebilirsiniz. 

Yayım tarihi
Genel olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir